LETNÍ TÝDNY S PROGRAMEM

Opět se těšíme na společné týdny s dětmi. 

Termíny Letních týdnů s programem budou pro tento rok:

9. – 13.7. – bylinkový týden  
Jak se skřítek Prokopáček potkal s Pampeliškou a Kopřivou (průvodce: Beata a Anička)
16. – 20.7. výtvarný týden  
Indiánskou stezkou (průvodce Eliška a Verča)
23. – 27.7. – divadelní týden 
Divadelní hrátky z pohádky do pohádky (průvodce Zuzanka a Zuzka)

PROGRAM:

Bylinkový týden:

   Co tu kvete, co tu voní? A jak si s tím můžu hrát, nedá se s tím čarovat? Vyrazíme na louku a k potoku, podnikneme výlet za voňavými bylinkami do Dendrologické zahrady v Průhonicích, vyzkoušíme a prožijeme bylinky všemi smysly. Vyrobíme si léčivý čajík, zkusíme jak se vyrábí bylinné mýdlo. Budeme čarovat s barevnými květy a nejen s nimy a obarvíme co se dá. Necháme se unést spolu s kouřem z čarovného koření a uvaříme si pravý čarodějný lektvar.  

Výtvarný Týden:  

  Staneme se kmenem lesních Indiánů. Budeme poznávat indiánský způsob života s jeho těsným vztahem k přírodě, ve které se dají zažít mnohá dobrodružství – budeme stopovat, plížit se, dorozumívat se posunkovou řečí a obrázkovým písmem. Postavíme si a pomalujeme tee-pee, budeme si vyrábět nástroje a ozdoby, masky a čelenky, na které budeme sbírat orlí pera. Postupně vytvoříme magický totem čtyř živlů a do konce týdne jistě najdeme svou indiánskou duši a indiánské jméno.

Divadelní týden:

   Hop a skok, od pohádky nás dělí krok, aneb každý den skočíme do jiné pohádky, kterou si děti budou moci zkusit, tak jak jí znají, ale třeba nás napadnou i různé jiné povedené verze stejné pohádky. Možná v pohádkovém světě existují i hezké ježibaby, nebo Sněhurka potká sedm obrů a vše bude naruby. V pohádkách je možné vše.

   Na každý den bude připravená jedna pohádka, kterou děti dobře znají (O Červené karkulce, Sněhurka a sedm trpaslíků, Perníková chaloupka…), kterou si ten den společně přečteme. Následně si děti budou moci vytvořit kostýmy z přírodních i jiných materiálů, namalovat si kulisy, najít si na louce rekvizity a mohou si pohádku zkoušet v různých rolích a obměnách.